More

  Në shtator mësimi i gjuhës shqipe në Çashkë

  Ministri i Arsimit i Maqedonisë së Veriut, Jeton Shaqiri premton zgjidhje të problemit të mësimit të gjuhës shqipe për 72 nxënësit shqiptarë në Komunën e Çashkës duke filluar nga muaji shtator. Prej vitesh ata po mësojnë në paralele në gjuhën maqedonase. Ministri Shaqiri mes tjerash theksoi se për zgjidhjen e kësaj çështjeje kanë punuar edhe ministrat paraprak nga BDI. AI tha se i ka takuar prindërit dhe u ka dhënë premtim atyre se kjo çështje do të zgjidhet. “Në Jabollçisht të Poshtëm MASH-i do të investojë mbi 10 milionë denarë sepse shkolla atje është në gjendje shumë të keqe Me prindërit kemi rënë dakord dhe e them publikisht për herë të parë këtu se nga shtatori duhet të fillojmë”, deklaroi Jeton Shaqiri.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...