More

  Në Rashçe u mbajt Manifestimi Kulturor Tradicional “FESTA E MËRGIMTARËVE”

  Të nderuar bashkëvendas.
  Të organizosh një Manifestim Tradicional kaq madhështor në komunën tonë për nderë të mërgimtarëve është mund dhe sakrificë që diti ta bëj vetëm Shoqëria Kulturore Artistike “DUFLLA”.
  Mërgimtarë të nderuar ju falemenderojmë edhe një herë për përkrahjen morale dhe prezencën tuaj.
  Ne treguam kulturën tonë nëpërmjet këngës dhe valles, dikush tregoi kulturën nëpërmjet zhurmës së revolverit andaj populli gjithmon vlerson drejt.
  E mira gjithmon e mund të keqen.
  Prezenca e madhe e familjeve mërgimtare dhe vendase, pleq e fëmijë, mysafir të shumtë, njerëz të sferave të ndryshme treguan se fshati ynë dhe Derveni ka nevojë për takime të mërgimtarëve.
  Karavani i Dufllës ka marrë hov edhe më të madh dhe vazhdojmë më të fortë se kurrë.

  Faleminderit Artëdashës,
  Faleminderit Mërgimtarë,
  Faleminderit Bashkëvendas,
  Faleminderit fshati im i përvuajtur i vetëdijsimit , shkruan Ylber Idrizi ./derveni.info

   

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...