More

  Ndërron jetë veterani i arsimit Agim Morina

  Sot në orët e pasdites familjarët dhe të afërmit kanë njoftuar se ka ndërruar jetë profesori dhe shkrimtari nga Saraji, Agim Morina.

  Ai do të mbajet mend si veteran i arsimit në rrethin e Sarajit, por edhe si autor i shumë veparave letrare me prozë dhe poezi. Profesor Morina, për shumë vite ka shërbyer si arsimtarë edhe në Gjimnazin “Zef Lush Marku” në Shkup. /Derveni.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve...

  Zhvillimet në BDI, Ahmeti: Është një grip, le të përdorin aspirina!

  Në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me qytetarët dhe bazën...

  Sali jep lajmin e shumëpritur: Rrisim rrogat në shëndetësi

  Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, tregoi ekskluzivisht sonte në TV21 se së shpejti do të merret vendimi për rritjen...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe reshje lokale të borës. Do të fryjë një...
  WordPress Ads