More

  Mustafa Hajrulahi Shefi i Prokurorisë së Lartë në Shkup , të diellën në intervistë ekskluzive të dielën për MTV 2

  Këtë të diel në orën 22 e 30minuta , intervistë eksluzive me shefin e sapozgjedhur të Prokurorisë së Lartë Publike në Shkup Mustafa Hajrullahi. Lajmin e ka publikuar gazetari i njohur i TVM2, Rexhep Qamili ne profilin e tij ne Facebook.

  Mustafa Hajrulahi, prokuror shqiptar nga Shkupi  me përvojë në hetime u emërua me 14 nentor, 2018-te, Shef i Prokurorisë së Lartë në Shkup, raporton portali AMERIKA-RADIO SHQIPTARE me seli në Shkup.

  Një profesionist i dëshmuar në fushën e prokurorisë që si prokuror u zgjodh në vitin 2012.

  Vitet e fundit ka ushtruar edhe detyrën e zëdhënësit të prokurorisë së Shkupit . Me postin e ri, është një arritje e madhe në përfaqësimin e shqiptarëve në hierarkin më të lartë të këtij institucioni shtetëror, që vjen si kuadër nga Shkupi.

  Nga viti 2012 deri në gusht 2018, z.Hajrullai ishte prokuror në Prokurorin Themelore në Shkup.

  Në atë post, ai mbikëqyri hetime  të ndryshme te qytetarëve nga Maqedonia.

  Gjatë karrierës së tij,  MUSTAFA HAJRULLAHI ka marrë një sërë çmimesh, dhe mori pjese ne konferenca dhe seminare. Këtu përfshihen Çmimi  të ndryshme ndërkombëtare.

  Ai është diplomuar në Fakultetin Juridik  në Universitetin Shtetëror të Shkupit në “Shën Cirili dhe Metodi”, shkruan portali AMRIKA RADIO SHQIPTARE me seli në Shkup.

  Mustafa Hajrulahi vjen nga vendbanimi Matkë i Shkupit, ku para vitit 2010 ka punuar edhe në institucione të ndryshme shtetërore si ne Fondin per Sigurim Shëndetësor duke dhënë rezultate mbresëlënse si jurist i dëshmuar.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...