More

  MPB: 30 gjoba për transportuesit e nxënësve

  Gjatë ditës së djeshme (03.06.2023) në periudhën prej orës 06:00 deri në ora 10:00 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut është kryer kontroll ndaj automjeteve që kryejnë transport publik të nxënësve, si dhe kontroll i nxënësve të shkollave të mesme para hyrjes në shkolla, objekte hoteliere dhe lojëra fati në afërsi të shkollave.

  Nga MPB njoftojnë se gjatë kontrollit është ndaluar një i mitur nga Shkupi nga neni 80 paragrafi 3 nga Ligji për Armët, tek i cili është gjetur një elektroshok.

  “Gjatë kontrollit janë sanksionuar 30 drejtues automjetesh për kundërvajtje rrugore, 12 prej tyre për drejtim mjeti pa leje drejtimi. Kontrollet e qarkullimit për të rritur sigurinë e nxënësve nga shtëpia në shkollë dhe nga shkolla në shtëpi vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe në këtë mënyrë të gjithë bashkërisht kontribuojmë në rritjen e sigurisë së fëmijëve dhe të gjithë neve”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...