More

  Ministri Jeton Shaqiri: SHMK “Saraj” “DREJT SUKSESEVE TË REJA!

  Sot e prezentoj:
  ⬇️⬇️⬇️
  🏢Shkollën e mesme të Qytetit të Shkupit “SARAJ”

  Në këtë vit shkollor 2023/2024 në 25 paralele mësojnë 662 nxënës. Mësimi vijon në gjuhën shqipe.

  👫Nxënësit mësojnë në katër drejtime-

  📌I. Gjimnaz -🎓🎓 🏩
  -drejtimi matematiko natyrorë
  -drejtimi shoqëroro humanitar
  -drejtimi gjuhësor-artistik

  📌 II. Drejtimi shëndetësor – Profili arsimor-motër medicinale( infermieri)👩‍⚕️🏥💉💊

  📌 III.Drejtimi ekonomi-juridik dhe tregti –
  A. Profili arsimor-teknik i ekonomisë 👔
  B. Profili arsimor – administratë biznesi👩‍💻

  📌 IV. Drejtimi shërbime personale
  -Profili arsimor – Parukeri 💇‍♂💇

  👩‍🏫👨‍🏫Ligjerojnë gjithsej 54 profesorë.

  👨‍💼Drejtor: Mr. Bedri Gjureci.

  ✔️Motoja e shkollës: “DREJT SUKSESEVE TË REJA!

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...