More

  Ministrat e BDI-së kanë një lajm të gëzueshëm për shqiptarët

  Zëvendës kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani në faqen e tij në Facebook ka postuar një informacion me të cilin i ka gëzuar shqiptarët, njofton Aktuale.mk

  Më poshtë mund të shikoni e lexoni postimin e Osmanit:

  “Në këto momente, në mbledhjen e Qeverisë sapo kemi miratuar propozim- ligjin e ri për përdorimin e gjuhës shqipe në Republikën e Maqedonisë me siglën e flamurit të Evropës. Jemi në prag të mbylljes së njërëz prej çështjeve më të rëndësishme nga Marrëveshja e Ohrit. Na qoftë për hajr! Ne vazhdojmë!” ka shkruar Osmani

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...