More

  Ministrat e BDI-së kanë një lajm të gëzueshëm për shqiptarët

  Zëvendës kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani në faqen e tij në Facebook ka postuar një informacion me të cilin i ka gëzuar shqiptarët, njofton Aktuale.mk

  Më poshtë mund të shikoni e lexoni postimin e Osmanit:

  “Në këto momente, në mbledhjen e Qeverisë sapo kemi miratuar propozim- ligjin e ri për përdorimin e gjuhës shqipe në Republikën e Maqedonisë me siglën e flamurit të Evropës. Jemi në prag të mbylljes së njërëz prej çështjeve më të rëndësishme nga Marrëveshja e Ohrit. Na qoftë për hajr! Ne vazhdojmë!” ka shkruar Osmani

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...