More

  Me vonesë filloi pastrimi i rrugëve nga bora

  Me vonesë të dukshme sonte në orët e vona filloi aksioni për pastrimin e rrugëve të komunes së Sarajit, edhe pse siç njoftoi derveni.info gjatë tërë ditës komunikacioni në të gjitha rrugët është zhvilluar me veshtiresi të mëdha për banorët.

  Sherbimet komunale njoftojnë se kanë filluar pastrimin e rrugëve për në vendbanimet malore. Nga fotot e publikuara duket një kamionet i vogël me të cilin shërbimet komunale pretendojnë ti pastrojnë të gjitha rrugët e Dervenit, por lexuesit tanë shtrojnë dilemen se a thua valle do të mund të pastrohen të gjitha rrugët në mbi 20 fshatra të komunës, apo bora do shkrihet vet.

  Nuk duhet harruar fakti se nga parat e qytetareve në buxhetin e komunes janë planifikuar disa miliona denare për pastrimin e rrugëve nga bora dhe shtrohet pyetja se ku perfundojnë ato para?

  Sidoqoftë shpresojmë se rrugët e Dervenit të pastrohen sa më shpejtë dhe qytetarët të munden lirshëm dhe pa probleme të qarkullojnë në komunikacion.

  Në vazhdim ju sjellim fotot e dërguara nga lexuesit tanë se si është gjendja e rrugëve nëpër vendbanime:

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...