More

  Liga e Parë e Maqedonisë, katër skuadrat shqiptare sot luajnë në udhëtim

  Liga e Parë e futbollit të Maqedonisë së Veriut vazhdon edhe sot me pesë ndeshje në program të xhiros së shtatë.

  Katër skuadrat shqiptare, Struga Trim Lum, Shkëndija, Gostivari dhe Voska Sport do të luajnë në udhëtim.

  Kampionët në fuqi, Struga do të jetë mysafire e Bregallnicës në Shtip, Shkëndija e Tetovës do të luajë në Kratovë ndaj Sileksit. Gostivari vjen në kryeqytet për tu përballur me Makedonija Gjorce Petrovin, përderisa Voska takohet me Rabotniçkin.

  Pjesë e programit të xhiros së shtatë për ditën e sotme është edhe ndeshja ndërmjet Tikveshit dhe Vardarit që luhet në Kavadar. Të gjitha ndeshjet zhvillohen sot, duke nisur nga ora 15:00.

  Kujtojmë se takimi i vetëm i luajtur ditën e djeshme, i takoi Shkupit që fitoi ndaj Brera Strumicës me rezultatin minimal 1:0.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...