More

  Kuqezinjtë , humbin 2-1 me Luksemburgun

  Shqipëria e ka mbyllur me humbje 2-1 miqësoren me Luksemburgun përpara ndeshjes së rëndësishme me Izraelin që do të luhet të dielën e ardhshme e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018.”

  Kuqezinjtë edhe pse bënë një paraqitje pozitive, nuk arritën t’i “rrëmbenin” një fitore kundërshtarit.

  Në pjesën të besuarit e De Biasit kanë kërkuar në disa raste golin, por nuk ia arritën dot qëllimit. Në pjesën e dytë trajneri italian filloi të bënte ndryshime në formacion dhe Shqipëria shënoi në minutën e 52-të me Odise Roshin.

  Por avantazhi i kombëtares tonë nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 63 Luksemburgu shënon golin e barazimit me anë të Turpel. Pas 11 minutash në minutën e 74 kundërshtarët dyfishojnë rezultatin me anë të Malget.

  Humbja me skuadrën modeste të Luksemburgut ishte testi i hidhur për kuqezinjtë e De Biasit, të cilët të dielën do të përballen me Izraelin.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...