More

  Kryetari i Bashkësisë Islame Sulejman Rexhepi , ka një porosi pë Zaevin

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi i mllefosur me Qeverinë, ka theksuar se kishat po i ndërton shteti, ndërsa xhamitë po i ndërtojnë vetë besimtarët musliman. Ai theksoi se nuk do të lejojë që Qeveritë të diskriminojnë shqiptarët, dhe se ato do të marrin dënimin e merituar në rast se e bëjnë këtë. Kreu i BFI-së këto komente i bëri gjatë përurimit të ndërtimit të një xhamie të re në fshatin Opajë të komunës së Likovës.

  “Këtu është vështirë…diskriminim popullit tim kurrënjëherë nuk do ti lejojë. Do ti kundërvihemi atij pushteti. Ky shtet nuk na ka llogaritë si të barabartë, gjithmonë ka desht të na llogarit si të ardhur.”, theksoi Rexhepi. Ai kërkoi që Qeveria të ndryshojë qasjen, sepse përndryshe nuk do të ekzistojë. 

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...