More

  Krenar Osmani me mesazh të fuqishëm për Ballistat dhe Shvercerat: Falja është burrëri, kombi mbi të gjitha

  Se ka ardhur koha që Ballistat dhe Shvercerat të shtrijnë dorën e pajtimit mes vete dhe ti japin fund hidhërimit e armiqësisë, ka konstatuar edhe ish kryetari i tifo-grupit tetovarë, Krenar Osmani.

  Nëpërmes një statusi në rrjetet sociale Osmani ka thënë se nëse nuk ja shtrijmë dorën njëri tjetrit nga dashuria për kombin dhe Zotin, duhet ta bëjmë nga shkaku se jemi bërë ushqim shpirtëror për hienat, raporton indeks.mk

  Ai ka mbetur i habitur nga ky “hidhërim” dhe thotë se sa është më herët duhet ti thuhet STOP.

  “Nga 785 komente te Sitelli, mbi 700 janë duke na sharë, duke u kënaqur me atë që ka ndodhur. Po njëlloj është gjendja edhe nëpër mediumet tjera sllave?! Rrezikojmë të krijojmë hasmëri të tillë që do e kemi problem me dekada ta sanojmë. Është koha e fundit t’i themi STOP! Armiku jonë i vetëm është sllavi, askush tjetër! Burri falë, falja është burrëri. KOMBI MBI TË GJITHA, MBI SHQIPTARËT VETËM I MADHI ZOT”, ka shkruar Osmani./indeks.mk/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads