More

  Kopanica vazhdon të përballet me problemin e ujit të pijshëm

  Fshati Kopanicë i Sarajit edhe pse vetëm 2 kilometra larg burimit të ujit Rashçe, dhe 15 kilometra larg qendrës së Shkupit, akoma mbetet pa ujë për pije dhe banorët e fshatit vuajnë për këtë nevojë elementare, njofton Derveni.mk. Para disa viteve një tubacion i ujësjellësit u instalua në këtë fshat, por etja e banorëve për ujë të pijshëm nuk u shua kurrë, sepse sistemi nuk po funksionon siç duhet.

  Së fundmi edhe bashkësia lokale Kopanicë ka njoftuar banorët të mos e përdorin ujin për pije sepse nuk është i kontrolluar dhe ka probleme.

  Si pushteti lokal po edhe pushteti qëndror deri më tash vetëm kanë premtuar zgjidhjen e problemit, por assesi ti realizojnë premtimet. Deri sa të gjindet zgjidhje e këtij problemi, banorët do të vazhdojnë të vuajnë mungesën e ujit. /Derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...