More

  Komuna e Zhelinës në gjumë, qytetarët apelojnë të merr mësim nga komunat përreth

  Banorët e fshatit Strimnicë Komuna e Zhelinës, dërgojnë kritika të shumta në adresë të autoriteteve komunale, përgjegjëse për mirëmbajtjen e rrugëve.Ata ankohen për pastrimin e rrugëve nga ana e Komunës sa për sy e faqe, njofton Fol.

  Ndërkohë që kalimi në rrugët lokale të fshatit prej ditësh zhvillohet me vështirësi, banorët ankohen se akulli i shtresuar në rrugë përbën rrezik për banorët.

  Në situatë edhe më të rrënduar është rruga lokale që lidh fshatin Strimnicë me fshatin Çellopek, fshat fqinjë që i takon Komunës së Bërvenicës.

  Për dallim nga përgjegjësit e Komunës së Zhelinës të cilët i ka zënë gjumi autoritetet komunale të Bërvenices në pjesën e territorit të Komunës së tyre e kanë pastruar borën në nivel të kënaqshëm.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...