More

  “Komandant”, Xhaferi: Është çështja ime se si e thërras Ali Ahmetin

  Nofka “Komandant”, të cilin Talat Xhaferi e përdor kur i drejtohet kryetarit të BDI-së, u bë mollë sherri mes gazetarëve të mediave maqedonase dhe kryeparlamentarit Talat Xhaferi, njofton indeks.mk

  Xhaferi tha se është çështje private se si ai i drejtohet kryetarit të partisë. “E dijmë, nuk jemi në 2001, por edhe në vitin 2100 të jemi, nuk mund të më tregojë askush se si t’i drejtohem apo si të kontaktoj me kryetarin e partisë time”, tha Xhaferi.

  I pyetur nga gazetarët, se pse i drejtohet me nofkën “Komandant”, Xhaferi tha se askush nuk mund t’ia ndalojë që Ahmetit t’i thotëKomandant.(Indeks.mk)

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...