More

  KA “Liria” furnizohet me uniforma të reja

  Pas 7 viteve durim, suksese dhe këmbëngulje “K.A Liria” e plotësoi dëshirën e saj për sigurimin e uniformave të njëjta për të gjithë atletët e klubit. Është kjo hera e parë që “K.A Liria” si klubi i dytë më i mirë në të gjithë Maqedoninë, të mobilizohet me uniforma nga një institucion zyrtarë , njofton derveni.info.

  Falënderim të veçantë shkon për “Agjencinë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim” (TIKA), e cila përveç aktiviteteve të tyre kulturore dhe edukative, këtë herë kontribuan edhe në fushën e sportit, kështu duke i vlerësuar sukseset dhe arritjet e këtij klubi, i cili gjatë këtyre 7 viteve ka qenë shkollë e atletikës në Maqedoni duke kultivuar atletë të cilët e kanë prezantuar shtetin tonë në garat botërore, evropiane, ballkanike dhe ato Olimpike .

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...