More

  “Jam tigri i modës”, 82-vjeçari shqiptar po bën namin në Kroaci

  Talat Selmani është 82-vjeçari shqiptar, i cili punon si një model për firmën kroate të veshjeve “Varteks”. Sëfundimi “Toni”, siç e njohin në Kroaci, ka filluar të realizojë sete fotografish, ndërsa shprehet se nuk e ka problem qarkullimin e emrit të tij në të gjitha mediat.  Selmani është shprehur për “24sata.hr”, se është një tigër i modës.

  Ai thotë:

  Kam dëgjuar rreth një ‘ maceje të modës’, dhe thash me vete ‘ Unë jam një tigër i modës, çfarë mace?!- ajo është për vajzat

  Shqiptari ka dhënë gjithashtu edhe këshilla për një jetë të shëndetshme. Ai thotë se në momentin që shton peshë, fillon ecjen dhe ushtrimet. Përsa i përket martesës, Toni thotë me shaka, se në momentin që ndodh burrat janë gjysmë të vdekur.I moshuari i famshëm u ka dhënë meshkujve edhe disa këshilla për mënyrën se si duhet të sillen me femrat.

  I moshuari shton:

  Ju duhet të jeni një burrë, t’u paguani kafe atyre si unë, dhe jo të prisni nga një grua t’iu paguaj.

  Ndër të tjera Toni ka treguar se për të nuk ekziston gripi, ndërsa shton se nuk ka përdorur asnjë kokërr të vetme gjatë jetës së tij.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...