More

  “Gryka e Dervenit” merr pjesë në 10 vjetorin e AST “Elbasani”

  Aktivitetet e shumta sportive, sidomos në vitet e findit kanë nxitur bashkëpunimin në mes sportistëve shqiptarë nga të gjitha trojet shqipfolëse. Bjeshkatarët ose alpinistët siç quhen ndryshe, po japin shembull në këtë drejtim. Këtë e dëshmon edhe aktiviteti i zhvilluar në Elbasan me rastin e 10 vjetorit të themelimit të AST “Elbasani” me ç’rast janë tubuar klubet nga të gjitha trojet etnike shqiptare.

  Në këtë event nuk kishte se si të mungonte edhe Klubi Malor “Gryka e Dervenit” si përfaqësues nga Maqedonia e Veriut bashkë me klubet tjera nga Shkupi, Tetova e Gostivari. Me këtë rast përfaqësuesi i klubit Xhemal Ramadani Mezini pranoi mirënjohje nga organizatori.

  /Derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...