More

  Gashi: Takimet me Albin Kurtin, të frytshëm për kombin dhe dy vendet tona

  Kryetari i Alternativës Afrim Gashi, bashkë me sekretarin e përgjithshëm Zeqirija Ibrahimi dhe nënkryetarin Admirin Aliti, takuan sot kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

  Siç njofton Alternativa, në takim është diskutuar për zhvillimet e fundit politike në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.

  “Me këtë rast patëm mundësi të bashkëbisedojmë për gjendjen e gjithmbarshme shqiptare, për zhvillimet e reja në procesin e shtetndërtimit të Kosovës, ndërsa ne përfituam nga rasti që kryeministrin Kurti ta njoftojmë edhe me zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut”, thuhet në njoftimin e Alternativës.

  Ata e vlerësojnë takimin të frytshëm për kombin dhe dy vendet tona.

  “Që nga historia, letërsia, filozofia e demografia, e deri te politika, ekonomia e integrimi, diskutimet me kryeministrin Kurti dhe kryeparlamentarin Konjufca jo vetëm që janë të këndshme e të thella, por njëherazi edhe frytdhënëse e në dobi të dy vendeve tona dhe të kombit tonë”, njofton Alternativa.

  Takimi u zhvillua në kuadër të vizitës së delegacionit të Alternativës në Reçak për homazhe në 24-vjetorin e masakrës së Reçakut./Derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...