More

  Filloi aksioni I mbjelljes së drunjëve në Saraj

  Në kuadër të bashkëpunimit të Ministrisë sëAmbientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor , Qytetit të Shkupit dhe Komunës së Sarajit filloi aksioni për mbjelljen e drunjëve në Saraj.

  Duke filluar nga sot ky aksion do të zgjasë disa ditë me rradhë.Lokacionet ku do të bjellen drunjtë janë:

  “Shkolla e Mesme Saraj “ , “Shkolla fillore Dituria”, Rruga kryesore Saraj – Gllumovë , Fusha e sportit në Shishovë dhe në Matkë.

  Stafi jonë Derveni.info Inkurajon të gjithë qytetarët për mirëmbajtjen e tyre , sepse Saraji në përgjithësi sidomos nëpër vendet publike ka nevojë për hapësira të gjelbërta.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...