More

  Erdini nga Saraji, drejt klubit të madhë Italian, Romës

  Talenti I vogël I fudbollit Erdin Veseli, po habitë trajnerët dhe klubet Italiane, me afëtsitë që po dëshmonë në fudballë në Itali.

  Erdini është vetëm 8 vjec, dhe për momentin ushtronë dhe luan fudbollë për klubin A.S.D “Atletico Grifone”, në qytetin e Romës.

   

  Ai ka filluar të meret me ushtrime që para dy viteve, në faktë kur I kishte vetëm 6 vjet, por për gjithë këtë sukses të Erdinit janë angazhuar prindërit, të cilët në Itali janë edhe me punë.

  Ai deri më tani ka marë disa mirnjohje, për sukseset e arrituar dhe cmime.

  Aftësitë e Erdinit në fudballë të madhë janë verifikuar edhe nga disa klube të mëdha sic, Roma dhe Lazio, ku akadamit e këtyre dy klubeve, kanë shfaqur interes t ë madhë, për ta marë Erdinin./Shkruan/TopNews.mk

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...