More

  EKSKLUZIVE/ Jep dorheqje njëra nga kandidatet për deputete të Lëvizjes Besa Miranda Ameti

  Vazhdojnë dorheqjet e njëpasnjëshme në Lëvizjen Besa.

  Nëpërmjet faqes së saj në facebook ish kandidatja për deputet e Lëvizjes Besa znj.Miranda Ameti njoftoi për dorheqjen e saj , njofton derveni.info.

  Miranda Ameti është me prejardhje nga Derveni por që jeton në Shkup.

  Miranda ka qenë njëra prej vajzave më me zë si në shoqërin civile por edhe në partin të cilës i takoi.
  Në vazhdim ju siellim tekstin e saj në facebook:

  Vendim dorëheqjeje

  Unë, Miranda Ameti sot morra vendimin tim për dorëheqje nga çdo aktivitet i Lëvizjes Besa.
  Si një aktiviste, e si një ish kandidate për deputete i këtij subjekti, shkurtimisht do t’i paraqes pakënaqësitë e mija ndaj këtij subjekti që më kërkoi besë e më la në haresë.
  Jam përpjekur me gjitha forcat e mija dhe ato të familjarëve të mijë për promovimin e kësaj levizjeje si një subjekt i ri. Por, ndodhi ajo që çdoherë i druhesha,ndodhi ajo që çdoherë dyshoja,pas zgjedhjeve parlamentare Miranda Ameti nuk egziston më për këtë lëvizje.
  Ndoshta kaq ishte nevoja e tyre, ndoshta synimi i tyre ishte ky: pesë deputetë dhe aq ne tjerët të mbetemi në mëshirë të fatit.
  Me siguri atyre tash më nuk u intereson më si dikurë që ju interesonte se unë jam një pedagoge e diplomuar dhe e pa punësuar.
  Por me siguri kjo do ju interesojë përsëri sa po të afrohen zgjedhjet lokale.
  Gjithsesi unë me dorëheqjen time jap edhe një notë pakënaqësije dhe një këshillë për këtë subjekt… Kujdesuni për shokët e shoqet që vazhdojnë të jenë në këtë lëvizje,kujdesuni siç u kujdesën ata për ju dhe për suksesin e juaj.
  Shfrytëzoj rastin t’ju kërkojë falje të gjithëve atyre që unë personalisht i futa në këtë udhë duke menduar se ishte e drejtë dhe e saktë.
  Me respekt: M.A

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...