More

  Ecja në bjeshkë po merr hov të madh në Maqedoninë e Veriut

  Viteve të fundit e sidomos me paraqitjen e pandemisë Covid 19, nevoja për shëtitje në natyrë siduket ka ngritur dukshëm interesimin e njerëzve për pjesmarrje në aktivitetet e klubeve bjeshkatare të cilët operojnë në vendin tonë. Pas një jave plot punë dhe stres shum njerëz zgjedhin vikendin për një shëtitje në natyrë.
  Klubet dhe shoqatat bjeshkatare në vendin tonë kanë intensifikuar aktivitetet dhe disa prej tyre organizojnë aktivitete çdo javë dhe në çdo stinë. Një prej klubeve bjeshkatare më të mëdha në vend “Gryka e Dervenit” duket se ka ngjeshur radhët e saj me numër të madh antarësh aktiv.

  Aktivisti dhe bjeshkatari Isamedin Saidi, i cili është një nga themeliesit e klubit, për portalin derveni.mk spjegon se vitin e fundit kanë organizuar mbi 50 aktivitete bjeshkatare ku kanë prezentuar mbi 1000 pjesmarrës entuzijastë dhe adhurues të natyrës.

  Ai gjithashtu vlerson se bjeshkët e vendit tonë por edhe të rajonit fshehin bukuri të shumta natyrore të cilat duhet vizituar. Kjo qartësisht shihet edhe nga fotografitë që klubi i postin nëpër rrjetet socijale, të cilat fascinojnëçdokënd që i shikon.
  Derveni.mk ju sjell disa nga fotografitë e ecjes së fundit të organizuar nga klubi malor “Gryka e Dervenit”

  Klubi malor

  /Derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...