More

  E dhimbshme: Plaku që jetonte në varfëri të skajshme, sot bëhet me shtëpi

  E dhimbshme: Plaku që jetonte në varfëri të skajshme, sot bëhet me shtëpi.

  Plaku nga Prizreni jeton në varfëri të skajshme

  Në një shtëpi e cila nuk i plotëson as kushtet minimale për jetesë, në fshatin Lubizhdë të Prizrenit, tash e disa vite jeton i moshuari Miftar Gigollaj.

  I moshuari nuk ka fëmijë, andaj të vetëm duhet të përkujdesen për mirëqenien e tyre. Gruaja e Miftarit, ani se në moshë të shtyrë për çdo ditë merr rrugën drejtë Prizrenit duke kërkuar ndihmë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...