More

  DR. SAIT SAITI U EMËRUA SEKRETAR I PËRGJITHSHËM I KRYQIT TË KUQ TË REPUBLIKËS SË MAQEDONISË PËR PERIUDHËN E MANDATIT 2018-2022

  D-R. SAIT SAITI U EMËRUA SEKRETAR I PËRGJITHSHËM I KRYQIT TË KUQ TË REPUBLIKËS SË MAQEDONISË PËR PERIUDHËN E MANDATIT 2018-2022

  Këshilli udhëheqës i Kryqit të kuq të RM-së, në mbledhjen e datës 28.11.2018, emëroi Dr. Sait Saitin në funksionin Sekretar i përgjithshëm i Kryqit të kuq të Republikës së Maqedonisë për periudhën e mandatit 2018-2022.
  Dr. Sait Saiti ka diplomuar në Fakultetin e Sigurisë, ka magjistruar në Fakultetin e Shkencave Politike, të Diplomacisë dhe Gazetarisë dhe ka doktoruar në Fakultetin e Sigurisë.
  Dr. Sait Saiti ka marrë pjesë në konferenca dhe këshillime ndërkombëtare në vend dhe jashtë vendit, ka përfunduar një numër të madh trajnimesh, ka bërë punime shkencore nga fusha e menaxhimit shëndetësor, menaxhimit të krizës dhe të drejtës humanitare ndërkombëtare.
  Dr. Sait Saiti është në funksionin e Sekretarit të përgjithshëm të Kryqit të kuq të RM-së nga viti 2008, është aktivist shumëvjeçar i Kryqit të kuq të Republikës së Maqedonisë dhe anëtar që nga viti 1981. Nga viti 2000 deri në vitin 2008 ka qenë nënkryetar i Kryqit të kuq të Republikës së Maqedonisë dhe kryetar i Kryqit të kuq të qytetit të Shkupit.
  Në punën e deritashme si Sekretar i përgjithshëm ka arritur rezultate të rëndësishme në zhvillimin e Organizatës duke realizuar një numër të madh projektesh, duke futur inovacion në punën dhe përmirësimin e kapaciteteve në të gjitha nivelet e strukturimit organizativ. Në mandatin e tij është zbatuar procesi i certifikimit dhe është marrë certifikata si Shoqatë e fuqishme nacionale në kuadër të FNKK/GjK-së.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...