More

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetik publikoi çmimet e reja të derivateve të naftës që do të hyjnë në fuqi nga mesnata e 6 qershorit.

  Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe vajit ekstra të lehtë (EL-1) ulen për 0,50 den/litër.

  Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-98 zvogëlohet për 1,00 den/litër, ndërsa çmimi i naftës EURODIZEL (D-E V) nuk do të ndryshojë.

  Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me këto çmime:

  EUROSUPER BS-95 do të shitet për 80,00 den/litër

  EUROSUPER BS-98 do të shitet për 82,00 den/litër

  EURODIZEL (D-E V) do të shitet për 69,00 den/litër

  Vaj ekstra i lehtë (EL-1) do të shitet për 67,50 den/litër.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads