More

  Çilafi nënshkruan kontratë profesionale me Sampdorian

  Futbollisti i talentuar, Ardijan Çilafi ka firmosur kontratën e parë profesionale me ekipin e njohur italian, Sampdorian, te e cila skuadër kishte kaluar të gjitha grupmoshat duke filluar nga ato U14.

  Paraqitjet e tij të shkëlqyeshme me grupmoshat e reja bindën drejtuesit e skuadrës nga Xhenoa për ti ofruar atij kontratë profesionale, me shpresë se shumë shpejtë i njëjti do të luftojë edhe për një vend në ekipin e parë të Sampdorias, pjesë e së cilës skuadër në të kaluarën kishin qenë shumë emra të njohur të futbollit europian, si Rud Gulit, Xhanluixhi Viali, apo edhe Roberto Mançini.

  18-vjeçari Çilafi marrëveshjen profesionale e nënshkruajti në praninë e babait të tij, Metmin, i cili njëherit kishte falënderuar presidentin Lana dhe drejtorin Invernici, për besimin e treguar ndaj djalit të tij.

  Kujtojmë, futbollisti me origjinë nga fshati Rahçe, rrethinë e Shkupit, i cili bashkë me familje jeton për shumë vite në Itali, është gjithashtu pjesë edhe e përfaqësueses së Maqedonisë U19, për të cilën ka zhvilluar 2 paraqitje, ndërsa gjithashtu ka luajtur edhe për atë U18 dhe U16, për të cilën në 2 ndeshje kishte realizuar 2 gola. (infOSport.mk)

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...