More

  Çarshia e Shkupit, bazë e tifozëve të Mançesterit

  Qyteti i Shkupi po fillon të ndjejë arromën e finales së Super Kupës së UEFA-s, e cila më 8 gusht në stadiumin “Filipi i Dytë”, do të sjell përballjen mes Mançester Junajtedit dhe Real Madridit. Çarshija e Vjetër do të jetë vendi, ku do të jenë të akomoduar fansat e Mançester Junajtedit, ndërsa ata të Real Madridit do të jenë në qendër të Shkupit. Prej mbrëmë Çarshija e Vjetër u stolis me flamujtë e “Djajve të Kuq”, të cilët do të kenë bazën e tyre në këtë pjesë të qytetit dhe do të mund të festojnë ose të përcjellin ndeshjen përmes videobimit, që do të vendoset në këtë pjesë të qytetit të Shkupit, në rast se nuk kanë siguruar biletën e Super Kupës së Evropës. Ndryshe në planin e Qyteti i Shkupit është paraparë edhe vendtakim special për të dyja grupet e tifozëve, prej ku do të drejtohen nga arena në ngjyrat e klubit të preferuar. Tifozët e Real Madridit do të takohen në sheshin “Filipi i Dytë”, ndërsa fansat e Mançester Junajted në platonë para shtëpisë përkujtimore “Nënë Tereza”.

   

  Të gjitha aktivitetet dhe i gjithë programi muzikor, më 7 dhe 8 gusht do të zhvillohen në “zonën neutrale të fansave” në sheshin “Maqedoni”, e cila do të nis prej orës 11 dh do të zgjas deri në orën 19.00. Më 7 dhe 8 gusht, Federata e Futbolli të Maqedonisë organizon turneu e minifutbollit për meshkuj dhe femra në kuadër të “Turit të trofeve”.

   

  Të gjithë ata që do ta vizitojnë “zonën neutrale të fansave” do të kenë mundësi të fotografohen me tre trofetë e UEFA-s:Super Kupës, Ligës së Kampionëve dhe Ligës Evropa. Finalja e Super Kupës së UEFA, Mançester Junajted-Real Madrid, do të zhvillohet më 8 gusht në stadiumin “Filipi i Dytë “ në orën 20.45.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...