More

  Bujar Osmani: Gjuha shqipe miratohet para zgjedhjeve lokale

  “Shpresojmë shumë shpejtë që do të futet në procedurë qeveritare dhe pasi të miratohet në Qeveri do të dërgohet në Kuvend, do të kërkoj me insistimin e Komisionit Evropian dhe me mendim të Komisionit të Venedikut, por nëse ky proces do të vonohet, Parlamenti do ta votojë”, kështu u përgjigj, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në pyetjen se a do të implementohet ligji për gjuhën shqipe në 100 ditëshin e parë të Qeverisë, gjegjësisht përpara zgjedhjeve lokale.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...