More

  Bilall Kasami e sabotoi Gjimnazin e Tetovës, ministri Shaqiri zgjedh problemin e rrymës

  Komuna e Tetovës nuk i pagoi bllokdotacionet për Gjimnazin e Tetovës ku më pas kjo shkollë mbeti pa rrymë elektrike. Pas premtimit në portalin TS se shumë shpejtë do ta zgjidhim këtë problem, sot zyrtarisht Ministri Shaqiri informon se Gjimnazi i Tetovës do të ketë rrymë, përcjell TS.

  “U zgjedh edhe çështja e rrymës elektrike në 🏢Shkollën e mesme komunale gjimnazi Kiril Pejçinoviç në Tetovë.
  Botërisht edhe pse dihet që jo me fajin e Ministrisë së arsimit dhe shkencës ky gjimnaz filloi vitin shkollor pa energji elektrike sinqerisht më vjen keq dhe 🙏kërkoj falje nga nxënësit, por me një përpjekje intensive arritëm ta lëshojmë rrymën elektrike dhe procesi edukativo-arsimor të vijojë sikurse në të gjitha shkollat tjera.
  💭Përkujtojmë që MASH ia mori kompetencat komunës për gjimnazin Kiril Pejçinoviç për arsye të keqmenaxhimit dhe mosndarjes së bllok dotacioneve të cilat ministria me kohë ia kishte lëshuar komunës:” ka shkruar Shqiri

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...