More

  Besnik Ferati e mbyll me Shkupin, në sezonin e ri do të luajë me skuadër tjetër

  Besnik Ferati nuk do të jetë më pjesë e FC Shkupit. Talenti shkupjan ka mbyllur aventurën te bardheblutë dhe në merkaton e verës do të kërkojë një ambient të ri për të vazhduar karrierën e tij.

  Besnik Ferati gjysmësezonin pranveror luajti te Pobeda e Prilepit si huazim nga Shkupi, ndërsa me ish-kampionët u bashkua vitin e kaluar, duke ardhur si futbollist i lirë nga Akademia Pandevi, ku luajti gjatë vitit 2021.

  Ferati është futbollist i dalur nga shkolla e Shkupit, ndërsa një pjesë të karrierës ka luajtur edhe në elitën e futbollit në Shqipëri, ku ishte pjesë e Partizanit.

  Me shumë gjasa 23 vjeçari karrierën e tij të futbollit do ta vazhdojë jashtë vendit, ndërsa gjatë verës pritet të mësohet emri i skuadrës së re.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...