More

  Bekim Neziri me mbështetje të gjerë për kreun e BDI-së në Çair

  Ish-ministri i Ekonomisë, njëherësh anëtar i Këshilli Mbikëqyrës në Bashkimin Demokratik për Integrim, Bekim Neziri, është i pari që ka shpallur kandidaturën për kryetar të Degës së BDI-së në Çair, ndërkohë që tashmë është emëruar edhe koordinatori për zgjedhjet e brendshme në Çair, Ekrem Bunjaku.

  Neziri në vitin 2015 ka qenë kryetar i Shtabit zgjedhor komunal, kurse nga viti 2014-2016, ka qenë ministër i Ekonomisë.
  Është i afërt me kryetarin Ali Ahmeti, por edhe me te dy krahët në BDI-në e Çairit.

  Në zgjedhjet e vitit 2020, ka qenë kandidat për deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim në Zonën zgjedhore numër 3, në rajonin e Velesit dhe Çashkës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

  Drejtori i Inspektoratit Shtetëror të Tregut, Goran Trajkovski njoftoi sot, se kanë mbyllur edhe 10 markete të tjera në...

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...
  WordPress Ads