More

  Bazeni i Sarajit kalon në pronësi të komunës

  Ditë më parë Zv/Kryeministri Grubi njoftoi se Qeveria ka sjellë vendim me të cilin bazeni i Sarajit që gjendet në brendësi të Parkut, kalon në pronësi të Komunës së Sarajit.

  Njoftim për këtë vendim të Qeverisë ka lëshuar dje edhe Komuna e Sarajit, duke premtuar se ky bazen tashmë ruinë e shkatrruar, do të kthehet në gjendje të rregullt si atraksion turistik. Banorët e Sarajit gjithashtu shprehen mirnjohës për këtë vendim të Qeverisë, por sipas komenteve të tyre në rrjetet socijale ata janë skeptik se gjendja e bazenit do të përmirsohet së shpejti, duke pasur parasysh se Liqenin Treska të cilin gjithashtu e menaxhon komuna tashmë e ka kthyer në deponi të egër dhe duket sikur të ish “bombarduar” nga bonba atomike.

  /Derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...