More

  Arbër Ademi jep lajmin e madh: Llojani dhe Vaksinca me sallë të re sportive

  Nënkryetari i BDI-së, deputeti Arbër Ademi ka njoftuar se pas nënshkrimit të Kontratës sot nga Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri dhe kryetarit të komunës së Likovës, Erkan Arifi për ndërtimin e sallës sportive në SHF “Rilindja”, nxënësit e dy fshatrave Llojan dhe Vaksincë do të kenë shumë shpejtë kushte më të volitshme për realizimin e aktiviteteve sportive.

  Ademi ka potencuar se ndërtimi i kësaj salle, krahas 3 sallave sportive të ndertuara 2 vite më parë, në Opajë, Hotël dhe Mateç e bëjnë komunën e Likovës me një infrastrukturë arsimore që iu ngjanë vendeve evropiane!

  Kujtojmë se vetëm brenda 2 viteve gjatë mandatit të Arbër Ademi sa ishte ministër i Arsimit dhe Shkencës janë ndërtuar të paktën nga një sallë sportive në të gjitha komunat me shumicë shqiptare.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...