More

  APEL PËR HEDHJE TË NDËRGJEGJSHME TË MBETJEVE TË VËLLIMSHME

  NP “Higjiena komunale” – Shkup i informon qytetarët që mbetjet e tyre të vëllimshme, në të cilat përfshihen mobiliet e vjetra, aparatet elektrike dhe elektronike, mund t’i hedhin në qendrën për seleksionim në Karposh dhe Vardarishte, çdo ditë të javës, me termin nga ora 07:00 deri në ora 19:00, pa pagesë.  Nëse kanë nevojë për shfrytëzimin e automjeteve tona speciale komunale për transportim, këtë mund ta kërkojnë  në telefonin pa pagesë numër 0800 222 33.

  Edhe njëherë duam t’ju kujtojmë se mbetjet e vëllimshme nuk lejohet të hidhen as në sipërfaqet publike e as në enët për mbetje. Çdo hedhje e mbetjeve në sipërfaqet publike paraqet shkelje të Ligjit për pastrim publik dhe drejtpërdrejt e ndotë rrethin.

  Veproni ndërgjegjshëm me mbetjet e juaja dhe mbrojeni mjedisin jetësor!

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...