More

  ALI AHMETI: 100 vite mall, krenari, përkujtim…

  Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka kujtuar 100 vjetorin e ndarjes nga jeta të atdhetarit, burrështetasit dhe arkitektit të pavarësisë, Ismail Qemali, njofton medial.

  “Që nga sot, kur po bëhen 100 vjet nga shuarja e më të madhit të mëvetësisë, të gjitha aktivitet përkujtimore të këtij viti do t’i realizojmë në frymën e shënimit të 100 vjetorit të ndarjes nga jeta të plakut të urtë të Vlorës, të arkitektit të pavarësisë, Ismail Qemali”, ka shkruar në Fejsbuk, i pari i BDI-së, Ali Ahemti.

  Ja postimi i plotë:

  Pas vitit të Skënderbeut, po na vie viti i Ismail Qemalit.

  100 vite mall, krenari, përkujtim. Lum ne që të patëm.

  Burrështetas me plot kuptimin e fjalës, atdhetar, vizionar, idealist, i papërsëritshëm, burrë shteti!

  Që nga sot, kur po bëhen 100 vjet nga shuarja e më të madhit të mëvetësisë, të gjitha aktivitet përkujtimore të këtij viti do t’i realizojmë në frymën e shënimit të 100 vjetorit të ndarjes nga jeta të plakut të urtë të Vlorës, të arkitektit të pavarësisë, Ismail Qemali.

  Lavdi e përjetshme.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads