More

  VARDARI NISË TË DALË NGA SHTRATI NË DISA VENDE

  Reshjet e vazhueshme të shiut janë duke e mbushur në maksimun shtratin e lumit Vradar. Tashmë në disa vende, uji është duke e tjekaluar shtarin dhe duke u shtirë në hapësira më të gjera, raporton SHENJA.

  Ndërkohë, nga Drejtoria për Punë Hidreometrologjike presin rritje të shpejtë të nivelit në lumenjtë Treska, Radika, Sateska, Kiçevska, rrjedha e epërme e Vardarit dhe degët e tyre. /SHENJA/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads