More

  U PROMOVUA LIBRI I DYT I POETIT GAJUR PAJAZITI NGA KOPANICA E SHKUPIT

  U PROMOVUA LIBRI I DYT I POETIT GAJUR PAJAZITI NGA KOPANICA E SHKUPIT

  Poeti nga Kopanica e Shkupit nuk ndalet me botimet e tij për nder të ditës së alfabetit shqip. Në vitin 2015 botoj librin e parë me titull “107 Vjet Dritë”, kurse po të njejtën ditë të këtij viti 2017 poeti promovoj librin e dytë me titull “Gjaku për Liri” që u promovua në Shtëpin e kulturës “Koço Racin” në Shkup, para lexueseve të fjales së lir.

  Poetit Gajur Pajaziti, nga Kopanica e Shkupit me gjuhën e tij poetike flet për kontributin e dëshmorëve të kombit shqiptarë duke filluar që nga koha e hershme e gjeri tani.
  Poeti Pajaziti për nga mosha është shumë i ri por me një talent të rrall.

  Poeti ka një largpamësi të madhe për kombin shqiptar andaj nuk hesht duke qëndisur vargje të bukura poetike për dëshmorët e kombit shqiptar. Poeti i këndon aq bukur vendlindjes ku thur vargjet për të . Poeti shumë qart na tregon për mishërimin e kombit nëpër shekuj me armiqët shekullor. Por poeti është i vetdishëm se me këto vargje nuk do të mund të zgjeth çështjen kombëtare. Andaj poeti beson se shumë shpejt do të bëhet mirë në të ardhmen.

  Libri në fjalë që u promovua më 21 nëntor në qytetin e Shkupit i finansuar nga shtëpia e kulturës “Koço Racin” Shkupi me karakter kombëtar nga poeti Gajurr Pajaziti prite edhe shumë e shumë libra tjerë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...