More

  Trotuaret në Saraj po u kthehen këmbësorëve

  Koheve të fundit në bulevardin kryesore në Saraj, duket se po kthehet rendi në levizjen e veturave por edhe të këmbësorëve.

  Policia në bashkëpunim me komunën e Sarajit ka ndërmarë aksion për kontrolle më të shpeshta dhe ndalesë për parkim veturash në trotuaret përreth rrugës kryesore ne Saraj.

  Duket se ky aktivitet ka për qëllim rritjen e sigurisë në trafik dhe sigurisë më të madhe të këmbësorëve që shpesh janë femijët e shkolles Dituria. Banorët vendas thonë se ky aksion është shum i qëlluar dhe me kërkesë të tyre.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...