More

  Trotuaret në Saraj po u kthehen këmbësorëve

  Koheve të fundit në bulevardin kryesore në Saraj, duket se po kthehet rendi në levizjen e veturave por edhe të këmbësorëve.

  Policia në bashkëpunim me komunën e Sarajit ka ndërmarë aksion për kontrolle më të shpeshta dhe ndalesë për parkim veturash në trotuaret përreth rrugës kryesore ne Saraj.

  Duket se ky aktivitet ka për qëllim rritjen e sigurisë në trafik dhe sigurisë më të madhe të këmbësorëve që shpesh janë femijët e shkolles Dituria. Banorët vendas thonë se ky aksion është shum i qëlluar dhe me kërkesë të tyre.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...