More

  Trendi më i madh i ri ndërhyrjeve plastike është super i çuditshëm

  Trendi më i madh i ri ndërhyrjeve plastike është super i çuditshëm

  Sipas një studimi të publikuar së fundmi, përgjatë këtij viti do të ketë një bum ndërhyrjesh kirurgjikale për korrigjimin e madhësisë së thithkave.

  Për arsye nga më të çuditshmet, një pjese goxha të madhe të femrave u duket se ka diçka që nuk shkon me gjoksin e tyre.

  Disa mendojnë se e kanë shumë të vogël, disa mendojnë se e kanë shumë të madh, disa mendojnë se i kanë asimetrike, madje ka dhe nga ato që mendojnë se e kanë më të ngritur se ç’duhet.

  Dhe sikur të mos mjaftojnë të gjitha këto, trendi i ndërhyrjeve kirurgjikale për 2017-ën tregon sesa përtej limiteve ka shkuar e gjithë kjo çështje.

  Sipas një studimi të publikuar së fundmi, përgjatë këtij viti do të ketë një bum ndërhyrjesh kirurgjikale për korrigjimin e madhësisë së thithkave.

  Po, po! E lexuat mirë.

  Sipas statistikave, përgjatë 2016-ës ka pasur një rritje me 30% të kërkesës së ndërhyrjeve për zvogëlimin e thithkave dhe ky trend do të vijojë edhe këtë vit.

  Sipas kirurgëve, arsyetimi pas këtij trendi është fakti që personat me thithka më të vogla konsiderohen më tërheqës.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...

  Moti i lig dëmton të mbjellat/ Bujqët e Straçincës: Puna e disa muajve shkoi dëm në pak minuta

  Mijëra hektarë të mbjella janë demtuar nga moti i ligë i një ditë më parë. Ekipi ynë vizitoi fshatin...