More

  Trendi më i madh i ri ndërhyrjeve plastike është super i çuditshëm

  Trendi më i madh i ri ndërhyrjeve plastike është super i çuditshëm

  Sipas një studimi të publikuar së fundmi, përgjatë këtij viti do të ketë një bum ndërhyrjesh kirurgjikale për korrigjimin e madhësisë së thithkave.

  Për arsye nga më të çuditshmet, një pjese goxha të madhe të femrave u duket se ka diçka që nuk shkon me gjoksin e tyre.

  Disa mendojnë se e kanë shumë të vogël, disa mendojnë se e kanë shumë të madh, disa mendojnë se i kanë asimetrike, madje ka dhe nga ato që mendojnë se e kanë më të ngritur se ç’duhet.

  Dhe sikur të mos mjaftojnë të gjitha këto, trendi i ndërhyrjeve kirurgjikale për 2017-ën tregon sesa përtej limiteve ka shkuar e gjithë kjo çështje.

  Sipas një studimi të publikuar së fundmi, përgjatë këtij viti do të ketë një bum ndërhyrjesh kirurgjikale për korrigjimin e madhësisë së thithkave.

  Po, po! E lexuat mirë.

  Sipas statistikave, përgjatë 2016-ës ka pasur një rritje me 30% të kërkesës së ndërhyrjeve për zvogëlimin e thithkave dhe ky trend do të vijojë edhe këtë vit.

  Sipas kirurgëve, arsyetimi pas këtij trendi është fakti që personat me thithka më të vogla konsiderohen më tërheqës.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...