More

  Sot u mbajt Akademi përkujtimore kushtuar pishtarit të arsimit shqip në Derven Mensur Ramani

  Sot u mbajt Akademi përkujtimore kushtuar pishtarit të arsimit shqip në Derven , të ndjerit Mensur Ramani , njofton derveni.info.

  Në këtë Akadami përkujtimore , u bë edhe promovimi i librit për nderë të tij nga  mbesa e tij Besarta Xhoni me titull I YNI MËSUES I JETËS.

  Në këtë eveniment morën pjesë përfaqsues nga komuna e Sarajit , gjegjësisht këshilltari Muhamed Elmazi , veteran të arsimit si Baki Bakiu , Abedin Krosi , Rexhep Fetau si dhe mysafir nga Kosova.

  Theksojmë se , Mensur Ramani ka lindur në Llaskarce  në vitin 1943 . Ai iu përkushtua arsimit në Derven  ku punoi si arsimtar në f.Rashce , Sfillare ,dhe për 26 vite në shkollen fillore te vendbanimi Saraj.Ai vdiç në qershor të 2017 ku u varos në vendlindjen e tij në Llaskarcë./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...