More

  Sot u mbajt Akademi përkujtimore kushtuar pishtarit të arsimit shqip në Derven Mensur Ramani

  Sot u mbajt Akademi përkujtimore kushtuar pishtarit të arsimit shqip në Derven , të ndjerit Mensur Ramani , njofton derveni.info.

  Në këtë Akadami përkujtimore , u bë edhe promovimi i librit për nderë të tij nga  mbesa e tij Besarta Xhoni me titull I YNI MËSUES I JETËS.

  Në këtë eveniment morën pjesë përfaqsues nga komuna e Sarajit , gjegjësisht këshilltari Muhamed Elmazi , veteran të arsimit si Baki Bakiu , Abedin Krosi , Rexhep Fetau si dhe mysafir nga Kosova.

  Theksojmë se , Mensur Ramani ka lindur në Llaskarce  në vitin 1943 . Ai iu përkushtua arsimit në Derven  ku punoi si arsimtar në f.Rashce , Sfillare ,dhe për 26 vite në shkollen fillore te vendbanimi Saraj.Ai vdiç në qershor të 2017 ku u varos në vendlindjen e tij në Llaskarcë./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...