More

  Skandal: Ziadin Sela, Afrim Gashi dhe Menduh Thaçi nuk votuan Ligjin historik të gjuhës shqipe (DOKUMENT)

  Ziadin Sela, Menduh Thaçi dhe Afrim Gashi tre liderët e partive opozitare shqiptare sot nuk e votuan ligjin e gjuhës shqipe në kuvendin e Maqedonisë.

  Edhe pse kjo ditë dë të shënohet si ditë historike, pasi shqiptarët do të mund të flasin në gjuhën e tyre amëtare, tre liderët nuk e panë të arsyeshme të votojnë, shkruan TetovaSot.

  Menduh Thaçi që kur është bërë deputet, ai nuk merr pjesë edhe pse ka marrë votat e shqiptarëve për ti përfaqësues por ai kurrë nuk e mbron çështjen shqiptare në Kuvendin e Maqedonisë.

  Lideri i ASH-së, Ziadin Sela edhe pse ka qenë prezent gjatë votimit të ligjit ai nuk ka votuar bashkë me Gashin e Besës së Shkupit, ende nuk dihet pse nuk kanë votuar por ata do të ngelen në histori si liderët shqiptarë që nuk votuan ligjin e gjuhëve.

  Portali TetovaSot ka siguruar dokumentin nga Parlamenti, ku shihet prezenca e Ziadin Selët dhe Afrim Gashi, por ata vendosën mos e votojnë ligjin e gjuhës shqipe, kështu duke u reshtuar pas deputetëve të VMRO-DPMNE-së,/TetovaSot/

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...