More

  Shpërblimi i parë për Qendrën Ekspozuese – Matka dhe mirënjohje jubilare për EVN

  Qendra e parë Ekspozuese për energji elektrike – Matka fitoi shpërblimin e parë nacional për praktikat më të mira të përgjegjësisë shoqërore të ndërmarrjeve maqedonase për vitin 2017, të cilin e ndajnë trupi Koordinues për përgjegjësi shoqërore dhe Ministria e Ekonomisë së Republikës së Maqedonisë. Çmimi u dha në kategorinë e „investimi në komunitet“ si një projekt me efektet më të mëdha në vitin 2017.

  Që nga hapja në muajin maj të këtij viti dhe deri tani, Qendra Ekspozuese Matka është vizituar nga më shumë se 4000 persona nga vizitorë grupor dhe vizitorë turistik.

  “EVN Maqedoni shumë sinqerisht dhe me entuziazëm të madh punon për të gjithë projektet. Është nder për mua që jemi pjesë e këtij procesi tashmë 10 vite, që nga vetë fillimi. Jemi kompani e cila shërben dy milionë qytetarë, kemi 2000 punonjës dhe bashkëpunojmë me mbi 2000 kompani. Kjo na imponon detyrimin që përgjegjësia shoqërore të jetë pjesë e pandashme e strategjisë së kompanisë. Edhe në të ardhmen do të vazhdojmë të punojmë me angazhim edhe më të madh ndaj këtij plani “, tha Shtefan Peter, kryetar i Bordit Drejtues të EVN për Maqedoni.

  Përveç shpërblimit të parë, EVN Maqedoni fitoi edhe mirënjohje jubilare për praktika të vazhdueshme të suksesshme për përgjegjësi shoqërore në 10 vitet e fundit. EVN Maqedoni fitoi edhe mirënjohje për projektet „Matematika Energjetike – gjenerata e re“ dhe projekti „ Menaxhim me mbeturinat elektronike“.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...