More

  Shoqata Malore GRYKA E DËRVENIT mban Kuvend

 të shtunën më 30 dhjetorë

  Shoqata Malore GRYKA E DËRVENIT mban Kuvendin e saj të parë i cili siç paralajmërojnë organizatorët do të jetë Kuvendi i Parë Programorë dhe në të cilin përveç miratimit të Programit dhe zgjedhjes së organeve drejtuese do të ketë edhe karakter festiv , noftin derveni.info.

  Me këtë aktivitet Shoqata Malore GRYKA E DËRVENIT përmbyll aktivitetin e saj 6 mujorë qysh nga themelimi i saj dhe miraton kornizën programore për vitin 2018, në të cilin parashifen aktivitete të larmishme malore por edhe aktivitete të ndryshme shoqërore si me të rritur ashtu edhe me nxënës.

  Me këtë rast të ftuar janë aktivistë të ndryshëm dhe dashamirë të natyrës si dhe autoritete të ndryshme lokale të Dërvenit, por pritet që të ketë eshe mysafirë nga viset e tjera shqiptare. Njëherit në njoftohen banorët e Dërvenit se në pjesën festive hyrja është e lirë. 
Kuvendi dë  mbahet në Restoran ER&Bi me fillim në ora 19:00./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...