More

  ShMQSh “SARAJ” – Shkup shënon dy vjetorin e themelimit të saj si institucion arsimor në Komunën e Sarajit

  ShMQSH “SARAJ” – Shkup shënon dy vjetorin e themelimit të saj si institucion arsimor në Komunën e Sarajit.

  Në prag të themelimit të dy vjetorit më saktësisht me datë 18/02/2016 u bë themelimi i këtij institucioni arsimorë, stafi i profesorëve në bashkëpunim me nxënësit e kësaj shkolle në shenjë rrespekti do të realizojnë aktivitet të brendshëm kushtuar kësaj date të rëndësishme.

  Ëndra e shumpritur e banorëve të komunës së Sarajit tashmë është realitet. Viti 2016/17 ishte nismë e këtij misioni, i cili u realizua me shumë sukses. Për suksesin e këtij viti shkollor tregon rezultati i 400 nxënësve të rregullt; 250 nxënës për arsimim të rritur dhe 30 nxënës me korrespodencë të cilët vazhdojnë dhe mësojnë në këtë shkollë me suksese të dalluara si dhe përkrahja maksimale nga mësimdhënësit e parë të kësaj shkolle. Momentalisht shkolla numëron 12 paralele të viteve të para dhe të dyta në dy drejtime gjimnazor dhe atë ekonomik. Shkolla jonë gjithashtu vazhdon me rritëm maksimal për të kultivuar një arsim sa më cilësorë, bashkë kohorë, evropian si dhe me standarde moderne dhe me një staf profesional.

  Misioni i kësaj shkolle është të edukojmë nxënësit në një atmosferë pozitive dhe sipas standardeve bashkëkohore evropiane, ku ata mund të zbulojnë, hulumtojnl dhe vlersojnë të qenit unik, ku mund të tregojnë potencialin e tyre në mënyrë sa më efikase,

  Ne synojmë të realizojmë këtë mision duke edukuar fëmijën lidhur me nevojat e tij intelektuale, morale, emocionale, fizike, sociale dhe shpirtërore.

  Vizioni i shkollës është që të kontribuoj për të mirën e shoqërisë sonë, për formimin cilësorë të gjeneratave të reja.

  “Mendja e një kombi është arsimi, zemra e tij – morali i përgjithshëm”

  Me rrespekt Drejtori i parë i kësaj shkolle Mr.Bedri Gjureci.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...