More

  Shkrim emocionues nga ish futbollisti i KF Saraj – Rijat Abdullahu.

  Me djeg shpirti kur shikoj kete stadiume ne qfar gjendje jazakonisht te keqe eshte sjellë  me djeg shpirti edhe sote qe klubi KF SARAJ nuk egziston më  ku dhe vetë kam qenë pjes e ati klubi dhe kam dhën gjithqka nga vetja qe ai klub te jetë në elitat e fudbollit në maqedoni ku talentet te rinjë që dote dilnin nga kjo shkoll e fudbollit te kishin shtepi dhe mundsi per te luajtur dhe për ta treguar veten e tyre ashtu dhe dot zhvilloheshte edhe me shum fudbolli ketu dhe sotë po shpalos nje gje asnjeher nuk dot ikja nga ky klub kjo fushe deri sa ti arija  qellimin inkuadrimin ne ligat me te forta  te maqedonis  mos haroni ne kto fusha kemi zhvillu miqsore me klube te medha si KF SHKUPI KF SHKENDIA TETOV KF RUFEJA KF MORAVEC(klub ne eliten serbe tanimë ) ku kemi tregu kapacitete te medha dhe rezulltate pozitive dhe kishim nje grup tifo Rebelat dhe shum njerez qe donin fudbollin vinin per te ndjekur ndeshje pse i mohoni kete gjera pse nuk i tregoni e din te gjithë edhe sot po behet biseda e KF SARAJT ne te gjitha anetë -Dikush me tha ti je mire sepse luan ne ekipe me kushte te mira Realisht nuk jame mire kur nuk eshte mire kjo pjese kete fusha ku nuk kemi nje klub ku do te kete njerez te cilet japin gjithqka per fudbollin dot zhvillohet fudbollli personalisht them se mundesit e mia jan shum shume te vogla sepse dot jepja edhe gjen me te fundit qe ne ket pjes ta zhvillojm Fudbollin dhe te kemi ekip edhe ne me kushte te mira sepse talentet ne ket pjes te Dervenit nuk Mungojn shton Abdullahu

  Ndryshe Rijat Abdullahu ka qen pjes e KF SARAJT qe nga themelimi i ekipit dhe ka qenë njeri nder fudbollistet mete mire te kti ekipi pavarsisht ofertave qe vishin ne adres te ti kur luante te KF SARAJ ai refuzonte gjdo gje vetem te ari qellimet me klubin nga saraj – Ai njifeshte si nje nder lojtaret me luftarak  ne ekip dhe kualitetet e ty si fudbollist ika deshmu edhe ne Klubin Nga Kosova KF LEPENCI.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads