More

  Shkolla e futbollit Saraj, fituese e Kupës “Pavarësia”

  Shkolla e futbollit Saraj, gjenerata 2007 mori pjesë në turneun e organizuar me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, të mbajtur në Podujevë.

  Në këtë turne ku morën pjesë ekipe nga Maqedonia dhe Kosova, djelmoshat e Shkollës së Futbollit-Saraj dolën fitues të turneut, dhe morën Kupën e Pavarësisë. Në këtë turne futbollistët nga Saraji nën udhëheqjen e krye-trajnerit Sherif Sherifi, trajnerit Sadat Ibishi dhe ndihmës trajnerit Kadir Nexhipi dëshmuan profesionalizëm të vërtetë duke dhuruar emocione të papara në fushë për spektatorët e shumtë.

  Krahas Kupës Pavarësia, lojtari më i mirë i turneut gjithashtu u zgjodh nga Shkolla e Futbollit Saraj, Metin Lila. Megjithatë edhe futbollistët e tjerë treguan një lojë të mrekullueshme. Vlen të përmendet edhe kontributi i madh i Fidan Ramadanit, Xhenis Xhezairit, Besmir Ismani, Besar Abdyli, Blerim Limani dhe Andi Rexhallari i cili arriti të shënojë plotë 5 gola.

  Duke mos dashur të komentoj fitoren e arritur në këtë turne të organizuar në këtë ditë të madhe për kosovarët dhe shqiptarët në përgjithësi, në 10 vjetorin e pavarësisë më e rëndësishme ishte pjesëmarrja dhe shoqërimi i fëmijëve mes vete.

  “Kosova sot shënon 10 vjetorin e pavarësisë dhe ne bashkë me këto djelmosha të moshës 10 vjeçare këtë fitore dhe këtë Kupë ia dedikojmë shtetit të Kosovës. Urime Kosovë. Urojmë që Kosova të rritet bashkë me këta djelmosha, që sot na bën të ndihemi shumë krenarë”.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...