More

  Rijat Abdullahu vazhdon karierën në Gjermani

  Ish futbollisti KF Lepencit 1957 Rijat Abdullahu sezonin që vjen do ta bartë fanelën e ekipit KF Kosova Munchen , njofton derveni.info.

  KF Kosova Munchen garon në ligën e 4 gjermane.Lajmin e ka konfirmuar futbollisti Abdullahu , ku shtoi se  të enjten do të udhëtoj për tu bashkuar me ekipin e KF Kosova Munchen.

  Qendërmbrojtësi më i mirë  shprehet i lumtur që do të jetë pjesë e futbollit gjerman.Ai theksoi se objektivat e klubit të ri janë të mëdha në inkuadrimin në  ligat më të forta gjermane.

  Ai një kohë të gjatë po bën pregaditje dhe stërvitje me trajnerin e njohur Leka Zajazi.

  Rijat Abdullahu së fundmi ishte pjesë e ekipit kaçanikas KF Lepenci 1957 . Gjithashtu ai ishte pjesë e KF Sarajt , KF Apolonia , KF Skopje si dhe shumë klube të njohura në Maqedoni dhe jashtë vendit./derveni.info

   

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...