More

  REXHEPI: Pullat postare janë ambasador të llojit të vet

  Drejtori i Postave të Maqedonisë Faadis Rexhepi tha se pulla postare për të nderuar ngjarjen e vdekjes së heroit kombëtarë Gjergj Kastriot Skënderbeu është një kontribut i Postës së Maqedonisë për të lënë edhe një vulë në filatelinë e Maqedonisë dhe atë botëror për veprën e madhe të Skënderbeut që paraqet frymëzim edhe për shumë gjenerata.

  “Pullat postare kanë vlerë të përhershme, ata janë një libër i hapur në një pjesë të vogël letre që bashkojnë njerëzit, qytetet, shtetet, kontinentet dhe gjuhët e ndryshme. Pullat postare janë ambasador të llojit të vet”, ka thënë Rexhepi, njofton Medial.mk.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...