More

  Qasje të reja për trajtimin e vartësisë (Video)

  Vartësia nuk duhet të shihet më si “mungesë karakteri” dhe se trajtimi i këtij problemi kërkon ndryshimin e qasjes ndaj tij – kështu thuhet në një publikim të ri nga zyra e këshilltarit të presidentit për shëndetësinë publike në Amerikë.

  Në raportin e publikuar, vartësia vlerësohet si një prej krizave më të mëdha të shëndetit publik në ditët e sotme.

  Rreth 21 milionë amerikanë përballen me abuzimin e substancave narkotike – shifër më e lartë se e të gjithë të prekurve me kancer. Megjithatë, me numrin e madh të atyre që përballen me vartësinë, vetëm 10 për qind e tyre trajtohen.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...